گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > نمایشگاه بزرگ کتاب ایران با حضور رئیس اجرائی دولت افغانستان در کابل گشایش یافت


  چاپ        ارسال به دوست

نمایشگاه بزرگ کتاب ایران با حضور رئیس اجرائی دولت افغانستان در کابل گشایش یافت

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA MicrosoftInternetExplorer4

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA MicrosoftInternetExplorer4

نمایشگاه علمی، فرهنگی، هنری و کتاب ایران در کابل صبح روز چهارشنبه 23 فروردین ماه با حضور دکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائی دولت افغانستان گشایش یافت.

رئیس اجرائی دولت افغانستان در آئین گشایش این نمایشگاه با تقدیر از برگزارکنندگان آن گفت که برگزاری این نمایشگاه ها به تقویت روابط فرهنگی و رفع چالش هائی که ممکن است میان دو کشور به وجود آید، خواهد انجامید.

«عبدالله عبدالله» افزود: نمایشگاه کتاب ایران بزرگترین نمایشگاه کتاب در سال های اخیر در کابل است و این را فرصتی می دانیم تا به نشر کتاب در داخل افغانستان بیشتر توجه کنیم.
رئیس اجرائی دولت افغانستان گفت که چاپ و نشر در افغانستان پیشینه زیادی دارد، اما در سال های گذشته روی آن کار نشده و به تازگی در حال فعال شدن است و این نمایشگاه فرصتی را فراهم می کند تا ناشران افغان و ایران به تبادل نظر بپردازند.
وی گفت که همنشینی و زندگی با کتاب در جهان معاصر می تواند گشایشگر معضلات باشد و نمایشگاه کتاب ایران در کابل جوانان افغان را به مطالعه و کتابخوانی بیشتر ترغیب خواهد کرد.
«قهرمان سلیمانی» معاون پژوهشی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز در آئین گشایش نمایشگاه بزرگ ایران در کابل گفت که ناشران شرکت کننده در این نمایشگاه تازه ترین آثار خود را عرضه خواهند کرد.
وی تصریح کرد که میزان توسعه یافتگی کشورها با کتاب و کتابخوانی ارتباط مستقیم دارد و جامعه ای که کتاب می خواند کمتر از القائات و فرهنگ بیگانگان متاثر می شود.

این نمایشگاه در فضایی به وسعت بیش از 2500 متر مربع متشکل از 110 غرفه برپا شده است که در آن 60 ناشر ایرانی با 25 هزار عنوان کتاب و 30 ناشر عنوان با 6 هزار عنوان کتاب تازه های نشر در دو کشور با رقم مجموعی 350 هزار جلد کتاب را به معرض نمایش عموم گذاشته اند.

همچنین در مدت برپائی یک هفته ای این نمایشگاه، برنامه های فرهنگی جانبی از جمله اجرای گروه موسیقی، شب شعر، اجرای نمایشنامه و کارگاههای آموزشی در زمینه های مختلف فرهنگی و هنری صورت خواهد گرفت.


٠٩:٣١ - 1396/01/24    /    شماره : ٤٤٩٣٨٩    /    تعداد نمایش : ٤٨٨خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت

سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است.
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است.
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است.
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران